Naar aanleiding van 100 jaar TT Assen werd er een historische toerroute in en om Assen uitgestippeld.
Naar aanleiding van 100 jaar TT Assen werd er een historische toerroute in en om Assen uitgestippeld.
TT Assen is één van de grootste sportevenementen van Nederland en het grootste motorsportevenement van de Benelux. Dit jaar is het 100 jaar geleden dat de wedstrijd voor het eerst verreden werd. Dat gebeurde toen op een 28 km lang stratencircuit tussen de Drentse dorpen Rolde, Borger, Schoonloo en Grolloo. Een jaar later verhuisde de wedstrijd naar een nieuw stratencircuit tussen Hooghalen en Assen. Dat 16 km lange circuit zou tot en met 1954 gebruikt worden.
Deze twee voorlopers van het huidige TT-circuit zitten nu min of meer vervat in de Historische TT motorroute. De start/-aankomstplaats van die route is sport- en evenementencentrum De Bonte Wever in Assen. De Historische TT-motorroute is 65 km lang. Je ontdekt de route via de QR-code hieronder.
Meer informatie over de Historische TT Motorroute en verblijfsmogelijkheden in de provincie Drenthe, ontdek je via www.drenthe.nl
Bron: Recreatieschap Drenthe
Beeldmateriaal: Recreatieschap Drenthe