Belgische motormarkt: Herstel zette zich verder in juni

Honda bleef ook in juni de Belgische motormarkt domineren en sluit daarmee de eerste jaarhelft af als overtuigende leider in het 'merkenklassement'.

 

De Belgische motormarkt lijkt terug op de goede weg. Dat is althans de conclusie die we kunnen trekken aan de hand van de inschrijvingscijfers van juni. In totaal werden er 3080 nieuwe inschrijvingen geregistreerd. Dat is een toename van 163 eenheden (of 5,61%) ten opzichte van diezelfde maand in 2024.

De voorhoede van het merkenpeloton wordt nog steeds door het trio Honda, Yamaha en BMW gevormd. De beide Japanse merken deden het de voorbije maand wel minder goed dan in juni 2024. Ook de vierde, Kawasaki ging er licht op achteruit ten opzichte van juni vorig jaar.  Een aantal merken liet een spectaculair verschil optekenen ten opzichte van de cijfers van juni 2024. Dat was met name het geval voor Ducati (+19,57) BMW (+25,57), Piaggio (+31,78%). Maar de hoofdprijs was toch voor CFMOTO dat een stijging van maar liefst 85,92% liet optekenen.

 

Het volledige klassement vind je in het PDF-document hieronder.

 

Doorbraak voor CFMOTO

CFMOTO groeit stilaan uit tot een vaste waarde op de Belgische motormarkt.

Bekijken we de inschrijvingscijfers gespreid over het eerste semester dan zien we dat CFMoto ook daar de sterkste stijger (+76,60%) is. De 551 inschrijvingen die CFMOTO tussen 1 januari en 30 juni liet optekenen, zijn goed voor een 7e plaats in het klassement. Daarmee lijkt de Chinese constructeur alvast goed op weg te zijn om een vaste waarde in de top-10 te worden. CFMoto heeft nu in die top-10 de plaats van KTM ingenomen. De Oostenrijkers hebben er een zeer moeilijke eerste jaarhelft (-44,82%) opzitten en tuimelen daardoor naar de 11e plaats.

Vier constructeurs wisten tijdens het eerste semester de kaap van de 1000 inschrijvingen te. ronden. Dan hebben we het in stijgende volgorde over Kawasaki (1526 inschrijvingen), Yamaha (1670 inschr.), BMW (2083 inschr.) en Honda (2576 inschr.). Alleen Yamaha deed het daarbij minder goed (-17,73%) dan in de eerste zes maanden van 2024.

 

Tekst: BJ

Bron: FEBIAC/FOD Economie

Foto’s: Honda News

 

Geschreven op 3 juli 2025
© Motoren & Toerisme