Ducati Hypermotard V2 (SP): nu al de showsteler van de EICMA

Twintig jaar na de onthulling van de eerste Hypermotard op EICMA 2005 - de motor die meteen tot Best of Show werd verkozen - presenteert Ducati de vierde generatie van zijn meest speelse machine. De nieuwe Hypermotard V2 en V2 SP zijn volledig hertekend, maar blijven trouw aan het originele concept: licht, agressief en gebouwd om te entertainen.

Het hart van de Hypermotard V2 is de natuurlijke de nieuwe 890 cc V-twin die we ondertussen al in meerdere modellen van Ducati terugzagen, het lichtste tweecilinderblok dat Ducati ooit bouwde. Met 120 pk en 94 Nm is het motorblok krachtiger én soepeler dan de vorige Testastretta 11°, dankzij het IVT-systeem (Intake Valve Timing) dat de kleptiming continu aanpast. Daardoor reageert de motor spontaner op elk gascommando, terwijl 70% van het koppel al bij 3.000 tpm beschikbaar is.

2026_Ducati_HypermotardV2

Lichter en compacter

Het nieuwe monocoque frame, waarin het motorblok een dragend element vormt, helpt het gewicht terug te brengen tot 180 kg voor de standaardversie en 177 kg voor de SP. Dat is maar liefst 13 kilogram minder dan bij de vorige Hypermotard 950. Ook het design is strakker en minimalistischer, met duidelijke verwijzingen naar de legendarische 1100: de dubbele tankvorm, hoge uitlaten onder het zadel en de zwevende achterpartij maken hem meteen herkenbaar als een echte ‘Hyper’.

2026_Ducati_HypermotardV2
De SP-versie links

Rijwielgedeelte en elektronica

De Hypermotard V2 beschikt over een volledig instelbare Kayaba-vering, terwijl de SP-versie is uitgerust met Öhlins NIX30-voorvork en STX46-achterschokdemper, gesmede wielen en Brembo M50-remklauwen.

Het elektronische pakket is volledig nieuw en gebaseerd op een 6-assige IMU met Cornering ABS, Traction Control, Wheelie Control, Engine Brake Control en Ducati Quick Shifter 2.0. Vier rijmodi (Race, Sport, Road en Wet) passen vermogen, gasrespons en rijhulpen aan de omstandigheden aan.

SP: nog scherper

De Hypermotard V2 SP tilt het funbike-karakter nog hoger met een exclusieve SP-livery die verwijst naar 20 jaar Hypermotard. Goudkleurige Öhlins, carbon details, witte gesmede velgen en een Ducati Power Launch maken van de SP een straatlegale circuitmachine.

2026_Ducati_HypermotardV2

Beschikbaarheid

De nieuwe Hypermotard V2 (Ducati Red) en V2 SP (SP-livery) staan vanaf april 2026 bij de Europese Ducati-dealers. De prijzen zijn nog niet bekend, maar ik begin alvast te sparen voor de SP-versie. Het zou me niet verbazen als deze opnieuw de felbegeerde EICMA-prijs in de wacht sleep. Italiaanse merken hebben daar tenslotte altijd een streepje voor. Maar bovenal: wat een geslaagde verschijning!

2026_Ducati_HypermotardV2

Samenstelling: Charly de Kinderen

Media: Ducati

Geschreven op 4 november 2025
© Motoren & Toerisme